Türkiye Cumhuriyeti

Hartum Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri/seçim Günü Ile İlgili Duyuru , 13.10.2015

1. 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi uyarınca 25 Ekim 2015 tarihinde Büyükelçiliğimizde saat 10.00-19.00 saatleri arasında oy kullanılabilecektir (Adres: House No:21, Block No: 8H, Baladia Str. Hartum) 

2.Oy kullanabilmek için yurtdışı seçmen kütüğünde Büyükelçiliğimize kayıtlı olmanız gerekmektedir. Kaydınızı Yüksek Seçim Kurulu'nun aşağıdaki internet adresinden kontrol edebilirsiniz. 

(https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtdisi.jsp ) 

3. Hartum Büyükelçiliği'nde kaydı olan vatandaşlarımızın  oy vermek için, “Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası”nı taşıyan nüfus cüzdanı, resmi dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, hakim ve savcılar ile yüksek yargı organı mensuplarına verilen mesleki kimlik kartı, avukat, noter ve askeri kimlik kartı gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli, resmi nitelikteki belgelerden biri ile gelmeleri gerekmektedir.

 

4. Öte yandan, ülkemize giriş yaptığınız gümrük kapılarında da 8 Ekim-1 Kasım 2015 tarihlerinde oy kullanabilirsiniz.

 

5.  Seçimlerle ilgili ilave bilgilere Yüksek Seçim Kurulu'nun https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/index.html adresinden ulaşılabilmektedir. 

 

Saygıyla duyurulur.

 

T.C. Hartum Büyükelçiliği