Büyükelçi Sayın Cemalettin Aydın'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Hartum Büyükelçiliği 27.10.2014

Saygıdeğer Vatandaşlarımız,

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 91. yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamanın gurur, heyecan, sevinç ve coşkusunu yaşıyoruz.

Ulu Önder Atatürk’ün bizlere eşsiz bir hediyesi olan bu anlamlı günde, başta çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin baş mimarı Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, İstiklal mücadelemizde tüm emeği geçenleri ve Cumhuriyetimizin ve Vatanımızın ilelebet varlığını sürdürmesi istikametinde bugüne kadar kanları ve canlarıyla yılmadan mücadele eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, şükran ve saygıyla anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal’in liderliğinde, tüm ulusumuz tarafından birlik ve beraberlik içinde yürütülen efsanevi bir mücadele neticesinde büyük fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni, bölgesinde ve dünyada daha güçlü kılmak hepimizin vereceği ortak çaba, özveri ve hoşgörü ile mümkün olacaktır.

Büyük Türk milletinin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyetimizi, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatmak hepimizin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin 91. yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutlar, selam, sevgi ve saygılar sunarım.

Cemalettin Aydın

T.C. Hartum Büyükelçisi