Büyükelçi Sayın Cemalettin Aydın'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Hartum Büyükelçiliği 09.11.2014

Saygıdeğer Vatandaşlarımız,

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 76. yıldönümünü idrak ediyoruz.

Askeri kabiliyeti ve dehasını siyasal başarıyla taçlandırabilen nadir liderlerden biri olan Atatürk, Kurtuluş Savaşı’nın başarıya kavuşması için milletimizin içindeki inanç ve azmi ortaya çıkartarak liderlik etmiş, gerçekleştirdiği inkılaplar ve belirlediği hedeflerle de Türk halkına tarihine yakışır bir devlet olma vasfını tekrar kazandırmıştır.

“Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.” sözüyle kendisini nasıl anmamız gerektiğini ifade etmiş olan Atamız’ın bizlere en büyük emaneti olan Cumhuriyetimizi yine onun şu nasihati ışığında yaşamak ve yaşatmaktan geri durmayacağız:

“Cumhuriyeti ve onun gereklerini yüksek sesle anlatınız. Bunu yüreklere yerleştirmek için elverişli olan hiçbir durumu kaçırmayınız.”

Bu vesileyle, Büyük Önder Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşları ve Milli Mücadele için kanlarını ve canlarını feda eden aziz şehitlerimizle birlikte bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz.

Cemalettin AYDIN

Büyükelçi